O NAS

O Kancelarii

Kancelaria WBKS Wocka Borecki Kołecka Stęc S.K.A. powstała w wyniku przekształcenia Kancelarii Meissner Wocka & Partnerzy Radcowie Prawni sp.p. (wcześniej: Meissner & Partnerzy Radcowie Prawni sp.p.), funkcjonującej na rynku usług prawnych od 1994 r.

 

Od początku swojej działalności Kancelaria skupiała się na obsłudze podmiotów gospodarczych. Przez niemal 30 lat obecności na rynku Kancelaria doradzała w zakładaniu i rejestracji kilkuset spółek prawa handlowego i cywilnego. Kancelaria wyspecjalizowała się w świadczeniu pomocy prawnej w fuzjach, przejęciach oraz przekształceniach takich spółek. Swoim zaufaniem obdarzyli nas Klienci z całego świata, dla których świadczyliśmy pomoc prawną przy zakładaniu spółek, oddziałów i przedstawicielstw.

 

Do tej pory mieliśmy przyjemność pracować dla klientów m.in. z Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Indii, Japonii, Korei Południowej, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Jesteśmy z Opola, ale zasięg naszej działalności wykracza poza tak określone granice geograficzne . Obsługujemy przedsiębiorców i ich inwestycje w całej Polsce.

 

W naszej dotychczasowej pracy przestrzegaliśmy głównej zasady, że naszym pierwszym obowiązkiem wobec Klienta jest właściwe zrozumienie jego potrzeb i oczekiwań, a także jego biznesu. Dopiero potem przychodzi czas na proponowanie rozwiązań. Klamrą spinającą oba te etapy jest rzetelna realizacja tych rozwiązań. Tych założeń będziemy przestrzegać także w przyszłości.

 

W 2022 roku po wielu latach prowadzenia działalności przy ul. Kośnego w Opolu, Kancelaria przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Ozimskiej 77/4 w Opolu. W nowoczesnych, stylowych i komfortowych wnętrzach zapewniamy Klientom dyskrecję i zawsze najwyższy poziom usług prawnych. Korzystając z nowoczesnych narzędzi komunikacji, jesteśmy w stanie wspierać naszych Klientów niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Nasz zespół

Marek Wocka

radca prawny, wspólnik zarządzający

Marek jest wspólnikiem zarządzającym i radcą prawnym w WBKS. Nadzoruje m.in. strategię biznesową i rozwój WBKS oraz dba o wewnętrzne aspekty funkcjonowania zespołu. Główny obszar jego zainteresowań zawodowych obejmuje prawo nieruchomości, prawo budowlane oraz prawo i postępowanie administracyjne. Dodatkowo specjalizuje się w zagadnieniach prawnych w branży HoReCa, w szczególności w sektorze rynku condohoteli. 

Marcin Borecki

radca prawny, wspólnik

Marcin jest wspólnikiem i radcą prawnym w WBKS. Wyróżnia go zdolność do strategicznego myślenia, co pozwala mu efektywnie planować dalsze kroki w złożonych sytuacjach procesowych lub negocjacyjnych. W praktyce zawodowej koncentruje się na krajowym i wspólnotowym prawie podatkowym, prawie korporacyjnym i prawie umów handlowych. Jest często angażowany w złożone procesy inwestycyjne, akwizycyjne i przekształceniowe.

Jagoda Komenda-Kołecka

Jagoda Komenda – Kołecka

radca prawny, wspólnik
Jagoda Komenda-Kołecka ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w 2007 roku. Od 2006 roku współpracowała z jedną z wrocławskich kancelarii radcowsko-adwokackich. W 2009 roku przystąpiła do zespołu prawników Kancelarii Meissner Wocka & Partnerzy Radcowie Prawni.

Krzysztof Stęc

radca prawny, wspólnik

Specjalizuje się w obsłudze branży HoReCa, w szczególności pod względem ochrony danych osobowych, kontraktów, nowych technologii i umów wdrożeniowych. Absolwent Studiów Podyplomowych Prawa Gospodarczego i Handlowego na Uniwersytecie Wrocławskim, Studiów Podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii na Akademii Leona Koźmińskiego oraz studiów podyplomowych Prawo podatkowe na Akademii Leona Koźmińskiego

Obsługuje klientów w języku polskim i angielskim.

Ewa Korusiewicz

radca prawny, współpracownik
Ewa Korusiewicz ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego w 1996 roku. W 1996 roku rozpoczęła współpracę z Kancelarią Meissner & Meissner. W 1999 roku złożyła egzamin radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu i uzyskała uprawnienia do pracy w zawodzie radcy prawnego.

Tomasz Stahlberger

radca prawny, współpracownik

Tomasz Stahlberger ukończył w 2012 roku studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. W 2014 roku ukończył studia podyplomowe podatkowe na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Z Kancelarią współpracuje od 2012 roku. 

Klaudia Hulik

Radca prawny

Klaudia Hulik w 2016 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Jest także absolwentką europeistyki – w specjalności komunikacja publiczna – na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Opolskiego. W 2018 roku uzyskała dodatkowo tytuł zawodowy technika rachunkowości.

We wrześniu 2023 r., po zdanym egzaminie radcowskim, została wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu.

Aplikant radcowski Sebastian Tymczyszyn

Sebastian Tymczyszyn

aplikant radcowski

Sebastian Tymczyszyn ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2022 roku. W trakcie studiów był czterokrotnie nagradzany stypendium rektora dla najlepszych studentów. W latach 2021-2022 studiował na Uniwersytecie Lizbońskim w ramach programu Erasmus+. Od 2023 roku odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu. Do zespołu prawników Kancelarii dołączył w 2022 roku. 

Obszar jego zainteresowań obejmuje prawo gospodarcze, prawo spółek handlowych, a także prawo cywilne materialne i procesowe. 

Biegle posługuje się językiem angielskim.

Aplikant adwokacki Laura Lis

Laura Lis

aplikant adwokacki

Laura Lis w 2023 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego. Jest także absolwentką  studiów licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne na tym wydziale. Doświadczenie zawodowe w branży usług prawnych zdobyła pracując w latach 2019-2023 w jednej z opolskich kancelarii radców prawnych i adwokatów. W styczniu 2024 roku rozpoczęła aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Opolu. Zawodowo interesuje się materialnym i procesowym prawem cywilnym oraz prawem handlowym. 

Posługuje się językiem angielskim. 

Justyna Dwojak

Asystentka

Dołącz do nas!
Wyślij swoje CV na email: opole@wbks.pl

Administratorem Twoich danych osobowych będzie WBKS Wocka Borecki Kołecka Stęc S.K.A. z siedzibą w Opolu przy ul. Ozimskiej 77/4. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z przeprowadzeniem procesu rekrutacji. Podanie danych jest dobrowolne, jednak brak podania uniemożliwi rozpatrzenie kandydatury i przeprowadzenie procesu rekrutacji. Dane mogą być ujawnione naszemu hostingodawcy. Dane będą przechowywane nie dłużej niż przez okres 6 miesięcy od ich przesłania. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.